Поврзете се со нас

Италија

Навивачите на Милан го испочитуваа Пиоли (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:x.com/FabrizioRomano

Стефано Пиоли си заминува од Милан по крајот на оваа сезона или поточно по утрешната средба со Салернитана на „Сан Сиро“.

Тоа ќе биде можност навивачите да му искажат почит и да го испратат Пиоли како што заслужува затоа што тој е човекот кој му го донесе 19. Скудето на клубот.

Во меѓувреме дел од фановите покажаа колку го ценат стратегот додека тој потпишување автограми.

-‘Pioli is on fire-се пееше од страна на симпатизерите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни