Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Шоу со атракции на Далас против Бостон (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/NBAFRANCE

Составот на Далас Маверикс го прегази Бостон Селтикс со 122:84 во четвртиот меч од финалната серија во НБА лигата.

Четата на Кид го одигра најдобриот меч во оваа пресметка за титулата, го понижи противникот и со тоа намали на 3-1 во серијата која се игра до четири добиени.

Од дуелот во „Американ Ерлајнс Центарот“ ги имаме најубавите потези, а во главна улога се домашните играчи и тоа со атракции од различни играчи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни