Поврзете се со нас

Македонија

МЗТ Скопје: Оваа титула е за тебе Мац, почивај во мир, мајоре!

Објавено

на

Кошаркарките на МЗТ Скопје го совладаа Пелистер во Битола и со вкупни 3-0 ја затворија финалната серија во Првата лига.

Со ова „штрковите“ само ја потврдија доминацијата во македонската кошарка во која само во оваа сезона триумфираа во Купот и Супер Купот.

Овој последен успех клубот му го посвети на еден од најголемите, најверните навивачи Марјан Михајловски-Мац кој почина пред неколку седмици.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни