Поврзете се со нас

Македонија

Тиквеш договори две крила од Алкалоид

Објавено

на

Составот на ГРК Тиквеш 2014 активно работи на формирање на што подобар, поквалитетен ростер за новата сезона во која дел од клубот ќе бидат двајца досегашни играчи на Алкалоид.

Имено нови членови на клубот од Кавадарци се Дарио Кофилоски и Мартин Димовски. Кофилоски ја покрива позицијата лево крило, додека Димовски настапува на другата страна на теренот или поточно со ова новиот тренер Драган Марковиќ две квалитетни решенија.

Инаку претходно Тиквеш ги продолжи договорите со бековите Мартин Манасков, Срѓан Мијатовиќ и Обина Ани.

Тиквеш ги продолжи договорите со тројца играчи од бековската линија

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни