Поврзете се со нас

Игри на среќа

Стружанец освои „Супер-Милионер џекпот“, добивката е седумцифрена!

Објавено

на

Најновите среќни вести доаѓаат од Струга. На 10.06.2024 во 22:37 часот, освоен е најпосакуваниот „Супер-Милионер џекпот“ на Видеолотарија Касинос Австрија.

Настанот се случил на видеолотариските терминали во „Бет Ту Мар“ во Струга, а играчот освоил фантастични 7.891.340 денари.

На најновиот среќен добитник, ВЛТ му ја честита добивката СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот.

Видеолотарија Касинос Австрија со цел да внесе поголема возбуда, од јуни оваа година, започна со кампањата ЏЕКПОТ манија со фантастични џекпот добивки и до 1 милион евра месечно. Отсега 4 пати повеќе шанси за 4 пати повеќе СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот добивки.

 

Извор: Соопштение за медиуми

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни