Поврзете се со нас

Македонија

Тиквеш ги продолжи договорите со тројца играчи од бековската линија

Објавено

на

foto:www.facebook.com/grktikves/

Македонскиот ракометен прволигаш ГРК Тиквеш 2014 почне да влече потези и да го гради тимот за новата сезона.

Откако го реши тренерското прашање со назначување на Драган Марковиќ клубот од Кавадарци ги продолжи договорите со тројца играчи и тоа од бековската линија.

Тиквеш го пронајде наследникот на Стојановиќ

Имено дресот на Тиквеш и во иднина ќе го носат Мартин Манасков, Срѓан Мијатовиќ и Обина Ани.

Марин и Обина ќе бидат дел од клубот до 2026 година, додека договорот на Мијатовиќ е до 2025 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни