Поврзете се со нас

Евролига

Најмоќните пет потези од битката за титулата во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Панатинаикос успеа да пронајде решение за Реал Мадрид и го освои трофејот во Евролигата.

„Детелинките“ покажаа карактер, се вратија од двоцифрена негатива и триумфираа на завршниот турнир во Берлин, односно избраниците на Атаман му ја донесоа седмата титула на клубот во најквалитетното кошаркарско натпреварување на стариот континент.

Од оваа битка Евролигата ги избра петте најубави моменти, па во акција ги имаме Нан, Слукас, Поарје…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни