Поврзете се со нас

Свет

Прв стрелец во лигата: Дориев го реши лидерот во Узбекистан (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/DorievLupce

Македонскиот фудбалски интернационалец, Љупче Дориев беше клучен игра во победата на Согдиана над лидерот Насаф Карши во првата лига на Узбекистан.

Домаќините го завршија овој меч со девет играчи, ама успеаа да слават со 1-0 со голот кој го постигна нашиот повремен репрезентативец. Дориев одлично се снајде во 17 минута и ја смести топката во мрежата на гостите.

Ова за Љупче беше деветти сезонски погодок со што е прв стрелец во лигата во која Согдиана со 17. бода е на 5. позиција на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни