Поврзете се со нас

Одбојка

Одбојкарите го завршија настапот во Златната лига со пораз од Шпанија

Објавено

на

Македонската машка одбојкарска репрезентација имаше добар старт против Шпанија, но на крајот доживеа пораз (1:3) за крај на настапот во Златната лига.

Нашите најдобри одбојкари одиграа одличен прв сет и истиот го добија со 25:17 за посакувана предност, но Шпанците имаа сили и квалитет да направат целосен пресврт.

Следуваа три сета кои Шпанија ги доби со идентични 25:22, па на крајот заокружи победа со 3:1 во сетови.

Македонија го завршува настапот во Златната лига со една победа и пет порази, а дополнително ќе биде познат и конечниот пласман.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни