Поврзете се со нас

Репрезентација

Стојановиќ го објави поширокиот список на играчи за ЕП (ФОТО)

Објавено

на

Предводникот на македонската машка младинска репрезентација, Радослав Стојановиќ го објави поширикиот список на играч за Европското првенство кое во месец јули ќе се одржи во Словенија.

Листата ја сочинуваат 35 ракометари од кои само тројца се интернационалци, Давид Брестовац од Котбус, Борјан Дамјаноски од редовите на австриски Линц и Стефан Атанасов од словенечкиот Копер.

Само за потсетување нашиот национален состав е во групата А во која ќе ги одмери силите со Австрија, Хрватска и Црна Гора.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни