Поврзете се со нас

Македонија

Беса официјализираше уште две засилувања

Објавено

на

foto:www.facebook.com/besa.doberdoll

Екипата на Беса за првпат во својата историја ќе игра во Првата македонска лига, но и покрај тоа што е дебитант веднаш ќе има високи амбиции и тоа го покажуваат потезите на трансфер пазарот.

Клубот кој во минатата сезона доминираше во ВМФЛ и го освои пехарот во текот на вчерашниот дел ги ангажираше Костадин Захов, Меџит Незири и Горан Силјановски.

Денеска пак се потврдени уште две нови имиња, дефанзивецот Башким Велија кој доаѓа од Шкендија и талентираниот Адмир Латифи кој досега беше дел од Македонија Ѓорче Петров.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни