Поврзете се со нас

Лига Европа

Холанѓанецот на уникатен начин ја прослави европската титула со Аталанта (ФОТО)

Објавено

на

foto: x.com/Dirono

Аталанта го потопи Баер Леверкузен (3-0) и успеа да испиша историја со освоениот пехар во Лига Европа.

Калчолигашот подобро се снајде во Даблин, па иако „фармацевтите“ важеа за благи фаворити на хартија, тие му одржаа вистинска лекција на бундеслигашот за кого ова воедно беше прв пораз во сезоната, пораз кој дефинитивно ќе го паметат во иднина.

Клубот од Бергамо дојде до овој резултат и без Мартен Де Рон кој поради повреда мораше да го пропушти финалето, односно на Холанѓанецот дефинитивно му олесна и на уникатен начин го прослави овој успех.

-И испрати порака на сопругата дека сум во кревет со новата љубов,  -порача Де Рон кој објави фотографија со трофејот, односно како лежи со истиот во соба.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни