Поврзете се со нас

Англија

Фердинанд ги издвои играчите кои Јунајтед мора да ги продаде (ВИДЕО)

Објавено

на

Манчестер Јунајтед имаше тешка сезона во која најпозитивна работа дефинитивно е освојувањето на ФА Купот со што беше обезбеден излез во фудбалска Европа.

Како што стојат работите Ерик Тен Хаг ќе остане на тренерска позиција, но остануваат отворени прашањата околу доста играчи во составот, поточно кој од нив и понатаму имаат иднина на „Олд Трафорд“.

Рио Фердинанд имаше можност да го каже својот став преку „Дејли Мејл“, поточно мораше да одговори дали би ги задржал или би ги продал фудбалерите чии имиња беа споменати.

Четворица се најдоа на неговата „црна листа“ и тоа Мегваер, Ериксен, Антони и Санчо, додека немаше јасен одговор кога се работи за Рашфорд и Гринвуд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни