Поврзете се со нас

Репрезентација

Канатларовски го објави списокот на играчи за соочувањата со Полска и БиХ

Објавено

на

Предводникот на македонската репрезентација до 21 година, Драги Канатларовски го објави списокот на играчи на кои ќе смета за тест натпреварите со Полска и Босна и Херцеговина.

Овие мечеви се играа на почетокот на наредниот месец, па така на 1 јуни во Радом ќе ги одмериме силите со Полјаците, а четири дена подоцна ќе се соочиме со Босна и Херцеговина во Кониќ.

Повикани се следниве фудвалери:

ГОЛМАНИ:

Марко Алчевски   А.П. Брера

Стефан Тасев   Вардар Неготино

Љупче Џеков   Силекс

ОДБРАНА:

Методи Максимов   Алесунд

Стефан Деспотовски   Работнички

Решат Рамадани   Шкендија

Имран Фетаи  Тиквеш

Андреј Стојчевски   Жилина

Давор Серафимов   Шкупи

Ѓорѓе Џеков   Силекс

СРЕДЕН РЕД:

Иван Николов   Сондеријске

Ардијан Цилафи   Сампдорија

Хамза Рамани   Шкупи

Лука Станковски   Тузласпор

Алекс Златков   Македонија Ѓ.П.

Димитар Тодоровски   Работнички

Адријан Зенделовски   Сковде

Леонид Игњатов   Силекс

Ване Крстевски   Шкендија

Мартин Ѓеоргиевски   А.П. Брера

Бехар Фета   Марибор

НАПАД:

Марио Илиевски   Кишварада

Фитон Адеми   Шкендија

Филип Трпчевски   Устикен

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни