Поврзете се со нас

Македонија

Разиграниот Кузмановски донесе победа за Пелистер, нов триумф за Тиквеш

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hceurofarmpelister

Екипата на Еурофарм Пелистер ја забележа четвртата победа во исто толку натпревари во плејоф фазата во ракометната Суперлига.

Битолчани беа подобри од Тинекс Пролет со 32:29 и тоа во дуел во кој блескаше македонскиот репрезентативец, Кузмановски со дури 17 голови. Најголема поддршка му беше Радивојевиќ со пет погодоци, додека на спротивната страна по шест реализации имаа  Димковски и Андоновски.

Тиквеш пак дојде до учиник 3-1 во разигрувањето откако славеше на гостински терен против Бутел. Доста неизвесно беше во дуелот во Скопје кој беше решен со голот на Стефановиќ за 22-21 за клубот од Кавадарци.

Тиквеш во следното коло го дочекува Пелистер што ќе биде нов голем предизвик за избраниците на Стојановиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни