Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Маестро Дончиќ и победничкиот танц во Минеаполис (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/NBAspain

Тимот на Далас Маверикс успеа да слави и на вториот меч против Минесота Тимбервулвс и со голема предност од 2-0 ќе ги дочека наредните два натпревари кои ги игра пред своите гледачи што значи е во позиција да му удри „метла“ на составот од Минеаполис.

Во главна улога во славјето од 109:108 беше Лука Дончиќ кој направи се што можеше вклучувајќи ја тука и тројката за славје.

Токму Словенецот е во фокусот на најновата Топ листа, мајстории во кои ќе можете да уживате во наредните две минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни