Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Луд лет на Морант за супер атракција (ВИДЕО)

Објавено

на

Вториот ден од новата сезона во НБА лигата ни донесе богата програма, единаесет натпревари на кои за нијанска подобри беа домашните состави кои остварија шест победи.

Стандардно и во оваа сезона по завршувањето на дуелите ќе се бираат најлудите, најдобрите, атрактивните потези на денот, па така овојпат местото број еден го зазема младата ѕвезда на Мемфис Гризлис, Џа Морант кој уште на самиот старт покажа дека е расположен за надигрување и имаше еден супер лет за моќно забивање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни