Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Дончиќ со асистенција од неговата „кујна“, Ембид испиша историја (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/sixers

Осум натпревари се одиграа во НБА лигата, а истите дефинитивно минаа во знакот на две индивидуални партии на Џоел Ембид и Карл Ентони Таунс, двајца асови кои постигнаа по 70 и 62 поени со што испишаа историја, поставија нови рекорди за Филаделфија Севентисиксерс и Минесота Тимбервулс.

Веќе ја имаме и најновата Топ листа на која е присутен Дончиќ со асистенција од неговата „кујна“, потоа го имаме и Лука во подредена улога кога Браун го измести и го испрати на паркетот, но број еден е Ембид со кошот за историја со кој ги запали соиграчите и публиката во Филаделфија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни