Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ доби необична молба за автограм: Можеш ли да ми потпишеш на градите? (ВИДЕО)

Објавено

на

Новак Ѓоковиќ го потврди статусот на фаворит и славеше над Холгер Руне со 2-1 во сетови во првиот меч од „зелената група“ на АТП завршниот турнир во Торино.

Оваа победа воедно значаше и уште едно големо достигнување за Србинот кој по осми пат во кариерата ќе ја заврши годината на позицијата број еден, поточно како најдобар светски рекет.

Победата и овој рекорд донесе среќа, задоволство кај Ѓоковиќ кој потоа имаше „соочување“ со фановите меѓу кои еден имаше една необична молна за автограм.

-Можеш ли да ми потпишеш на градите, -праша фанот на што Ноле потврдно му одговори и му ја исполни желбата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни