Поврзете се со нас

Боречки спортови

Брутална повреда во ММА: Пејџ му го скрши носот на Андерсон (Фото+ Видео)

Објавено

на

Боречките спортови, посебно оние организирани како мешани боречки вештини (ММА) знаат да бидат доста брутални.

Токму таков момент видовме на средбата помеѓу Мајкл Пејџ и Дерек Андерсон одиграна во Конектикат на Белатор 258 натпреварувањето.

Пејџ со фантастичен удар со нога го нокаутираше противникот и притоа му го скрши носот, а видеото од овој нокаут веднаш стана вирално на социјалните мрежи.

Андерсон иако со скршен нос успеа да се подигне и да му честита на противникот за заслужената победа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни