Поврзете се со нас

Германија

18 голови-18 клубови: Најдобрите погодоци на Левандовски против секој тим во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ја начна мрежата на Фортуна Дизелдорф и на тој начин тој до еден одличен рекорд, учинок-постигнат гол против секоја тим во Бундеслигата.

Поради тоа луѓето задолжени за официјалниот јутјуб канал на Бундеслигата составија интересно видео со најдобрите, најтрактивните голови на Полјакот против секоја екипа од елитната германска конкуренција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни