Поврзете се со нас

НБА

Вестбрук погоди тројка без една патика против Лејкерс (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/LAClippers

Тимот на Лос Анџелес Клиперс влезе максимално мотивиран во градското дерби со Л.А Лејкерс, а на крајот стигна и до победата и до прекинување на негативната серија во меѓусебните дуели.

Најголемите ѕвезди на Клиперс имаа одлична вечер, Ленард стигна и до трипл-дабл, а Расел Вестбрук е хит меѓу НБА фановите поради еден потег реализиран уште во првиот период.

Вестбрук првично се обиде да ја облече, па реши да ја отстрани едната патика додека предводеше напад на Клиперс. Иако се чинеше дека само ќе се ослободи од топката, повторно ја доби од својот соиграч, реши да шутира тројка и погоди.

До крајот на средбата Вестбрук реализираше 16 поени, а имаше и 6 скокови и 3 асистенции.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни