Поврзете се со нас

Македонија

Победнички селфи на „црвено-црните“: Тоа е таа екипа!!! Екипиште (ФОТО)

Објавено

на

Тимот на Вардар избори убедлива победа над Еурофарм Пелистер од 31-24 во рамките на 5. коло во Суперлигата со што направи значаен исчекор кон одбрана на пехарот.

„Црвено-црните“ беа подобри во двете полувремиња на средбата во СЦ „Јане Сандански“ и заслужено дојдоа до триумф со кој сега имаа перфектни пет од пет во шампионатот.

Ваквиот резултат донесе голема среќа, задоволство во таборот на скопскиот тим кој со победничко селфи го одбележа овој момент.

-Тоа е таа екипа !!! ЕКИПИШТЕ, -порача голманот Борко Ристовски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни