Поврзете се со нас

Формула 1

Перез му го прекина интервјуто на Алонсо по неверојатната борба во Бразил, Шпанецот откри дел од конверзацијата (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/F1

Макс Ферстапен рутинирано запиша нова победа на трката за Големата награда на Бразил, но задолжени за спектакл на Интерлагос беа Фернандо Алонсо и Серхио Перез.

Возачите на Астон Мартин и Ред Бул приредија вистинско уживање за неутралните Ф1 фанови, бидејќи најпрво Мексиканецот беше оној кој нападна и го мина Шпанецот, за потоа ветеранот да возврати во последниот круг пред да го одбрани третото место.

Двајцата завршија во фото-финиш и сантиметри му ја донесоа победата на Алонсо во овој директен дуел, кој интересно мина и со џентлменски манири по крајот на трката.

Доказ за тоа е и видеото кое доаѓа од крајот на трката, кога Перез го прекинал интервјуто на Алонсо за да му честита за фантастичната борба.

– Му се извиним, но и му кажав да не ме става под ваков стрес….. Не сум 20-годишен……, – изјави Алонсо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни