Поврзете се со нас

НБА

Неверојатен потег на „брадата“: Харден се обиде да му удри „банана“ на соиграч (ВИДЕО)

Објавено

на

Лос Анџелес Клиперс го потврди статусот на фаворит и оствари рутинска победа на гостувањето кај Портланд Трејл Блејзерс со 116:103.

На гостите им беа потребни две добри четвртини за да го суредат домаќинот, па имаше простор и за некои чудни, необични потези и тоа во режија на Џејмс Харден.

Харден при предност на неговиот тим од 21 разлика му додаде топка на слободниот Ленард за да потоа тргне да го изблокира, поточно му попречи во шутот за три поени. Кавај не реализираше, па овој потег на Харден стана хит на социјалните мрежи и многу веројатно е да добие место и во рубриката „Шектин а фул“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни