Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Порзингис со финта и супер забивање против Милвоки, незадржливиот Холмгрен е на шампионското место (ВИДЕО)

Објавено

на

Осум натпревари се одиграа во НБА лигата, а од нив ги имаме најдобрите десет потези од најсилниот кошаркарски шампионат на светот.

Standings provided by Sofascore

На првата позиција е Холмгрен од Оклахома кој имаше свое шоу во соочувањето Џез. Останатите мајстории се во режија на Порзингис од Бостон, Ленард од Клиперс, Куминга од редовите на Голден Стејт Вориорс…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни