Поврзете се со нас

Италија

Јувентус го претстави гостинскиот дрес за новата сезона (ФОТО+ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/juventusfcen

Италијанскиот прволигаш Јувентус го претстави гостинскиот дрес за натпреварувачката 2023/2024.

Истиот е инспириран од италијанските Алпи, поточно од рефлексиите на сончевата светлина од Монте Роса. Има хоризонтални розови и сиви ленти на бела позадина, а тука се и традиционалните три ленти на Адидас заедно со грбот на Јувентус, а напред е главниот спонзор на екипата.

Истиот беше промовиран од играчи како Погба и Влаховиќ за кои има доста шпекуалции за иднината, но можеби ова е потег со кој се потврдува дека ќе останат во Торино.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни