Поврзете се со нас

Балкан

Трајковски со првенецот за Хајдук донесе важна победа за својот тим (Видео)

Објавено

на

Foto:hajduk.hr

Александар Трајковски досега запиша една асистенција во хрватската елита на дербито против Динамо, но денеска го дочека својот првенец во дресот на Хајдук и донесе победа за својот тим.

Македонскиот репрезентативец веќе се наметна како сигурен стартер и се почесто е важен дел од акциите на Хајдук, па денеска беше човек на одлука на мечот кој се одигра на „Пољуд“.

Хајдук оствари минимален триумф и погодокот беше постигнат на стартот на вториот дел, кога популарниот Алекс ја испрати акцијата од левата страна и се најде на вистинско место во вистинско време.

Погодокот во 47-та минута ја направи клучната разлика на натперварот и Хајдук освои важни три бода, со кои сега тимот од Сплит се израмни со лидерот на табелата.

Ријека вчера киксираше и не освои три бода, па така сега има идентични 27 како Хајдук на делбата на првата позиција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни