Поврзете се со нас

Конференциска лига

Ристовски и Динамо повторно поразени од Плзен, Миовски доби мала минутажа во Солун (ВИДЕО)

Објавено

на

Динамо Загреб на Стефан Ристовски доживеа уште еден пораз од Викторија Плзен во групната фаза на Конференциската лига.

Хрватскиот тим загуби со 1-0 со голот на Хори од пенал во првото полувреме. Ристовски го одигра целиот натпревар, а во 94 минута беше асистент при погодокот на Куленовиќ, но истиот беше поништен поради офсајд со помош на ВАР системот.

Клубот од Загреб останува последен со 3 бода, но се уште има шанси за пласман во следната фаза затоа што Астана и Балкани имаат по 4 поени што значи не очекуваат две интересни кола.

Абердин на Бојан Миовски остана непоразен кај Паок во Солун играјќи 2-2. Тренерот Бери Робсон одлучи да биде внимателен со нашиот напаѓач со оглед на напорниот распоред, па Бојан влезе во игра во 79 минута.

Шкотскиот тим има 2 бода и веќе е елиминиран од ова натпреварување.

Милан Ристовски пак не доби шанса за настап за Спартак Трнава која остана непоразена против Нордсјеаланд во Данска (1-1).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни