Поврзете се со нас

Македонија

Работнички и Ренова ремизираа на отварањето на 16. коло во ПМФЛ

Објавено

на

Работнички и Ренова одиграа без победник во првиот меч од новата 16. рунда во првата македонска фудбалска лига.

Средбата на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје заврши без голови иако и двете екипи направи шанси за да ги загрозат Јанков и Велии.

Со ова „романтичарите“ барем ја прекинаа серијата на порази (три), меѓутоа остана голгетерската криза и тоа дека веќе четврти дуел скопскиот состав е без постигнат погодок во шампионатот.

Работнички со 19 бода е на 8. позиција на табелата, Ренова со 26 е на 4. место.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни