Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Шенгун со блокада со две раце, Леброн е број еден (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата ни донесе нови натпревари, а од нив ги имаме и најдобрите потези на денот.

Позицијата број еден е резервирана за „кралот“ Џејмс кој стана прв играч со 40.000 постигнати поени во најсилната лига на светот. Во акција ги имаме Дурент, Шенгун, Дејвис со забивање над Јокиќ, Грин од Хјустон…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни