Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Браун леташе преку Гобер, Милер со брутално забивање го разби обрачот на Атланта (ВИДЕО)

Објавено

на

Во НБА лигата се одиграа осум натпревари кои минаа во знакот на домаќините кои остварија пет победи преку Денвер Нагетс, Кливленд Кавалирс, Бруклин Нетс, Милвоки Бакс и Оклахома Сити Тандер.

Стандардно се одбираат најдобрите моменти на денот, па така топ листата има десет мајстории во кои во елемент се Јокиќ, Милер, Браун, Ален…

Standings provided by Sofascore

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни