Поврзете се со нас

Свет

Може да им се удри од глава: Навивачите на Монтереј испратија порака до Меси (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/InterMiamiCF

Интер Мајами без услугите на својот најдобар фудбалер Лионел Меси претрпе пораз од Монтереј од 2-1 во првата средба од четвртфиналето на Шампионскиот куп на КОНКАКАФ зоната.

Меси повторно не беше достапен, Интер Мајами не издржа и загуби важен меч (ВИДЕО)

Иако имаше најави дека Аргентинецот може да биде во комбинација на крајот тој воопшто не беше во составот што значи дека се уште ја нема надминато повредата, односно не е 100 пронцети фит иако се врати на тренинзите на клубот од Флорида.

Гостинските навивачи ја искористија оваа ситуација со Лео да му испратат порака преку песна, па тие му порачаа дека се исплашил.

Реваншот е закажан за 11 април и останува да се види дали овие „закачки“ на фановите на Монтереј можат да им се удрат од глава.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни