Поврзете се со нас

Свет

Меси повторно не беше достапен, Интер Мајами не издржа и загуби важен меч (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/InterMiamiCF

Лионел Меси пропушти уште еден натпревар за Интер Мајами, а кога е тој не е на теренот тоа е огромен проблем за составот од Флорида.

Имено МЛС тимот загуби од Монтереј со 2-1 во првото соочување во рамките на четвртфиналето на Шампионскиот куп на КОНКАКАФ зоната.

Домаќините водеа со 1-0 по првото полувреме, но во 65 минута останаа со играч помалку и тоа беше искористено од гостите од Мексико кои преку Меса и Родригез направавија пресврт за славје пред реваншот кој е закажан за 11 април.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни