Поврзете се со нас

Американски спортови

Легендарниот Брејди потврди дека заминува во пензија (Видео)

Објавено

на

НФЛ легендата Том Брејди денеска најави дека решил да ја заврши својата професионална кариера.

Најтрофејниот претставник на лигата направи сличен потег и пред една година, но тогаш се премисли по неколку недели, објаснувајќи дека имал „незавршена работа“.

Сега Брејди потенцира дека решението за повлекување е најдобро за сите, што значи дека го завршува својот престој во редовите на Тампа Беј.

Неговата екипа го заврши настапот во актуелната сезона пред еден месец, кога доживеа пораз во плејофот од Далас Каубојс.

Брејди освои шест Супер Боул титули со Њу Ингланд и една со Тампа Беј.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни