Поврзете се со нас

Атлетика

Ивановски стана балкански шампион со нов национален рекорд (ВИДЕО)

Објавено

на

Најквалитетниот македонски атлетичар, Дарио Ивановски успеа да дојде до златниот медал на Балканското првенство во полумаратон кое денес се одржа во Тирана (Албанија)

Нашиот ас и покрај тешките услови за трчање успеа да биде број еден и тоа со со време од 01:04:65, време со кое постави нов национален рекорд.

Со ова Дарио само ја потврди одличната форма, но и успесите во изминативе години-втора титула на првенставата или севкупно осми медал на балканијадите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни