Поврзете се со нас

Лига Европа

Играчите на Спарта и Галатасарај се пресметаа по последниот судиски свиреж во Прага (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Спарта Прага успеа да го добие реваншот со Галатасарај, победа од 4-1 која беше повеќе од доволно за да го добие овој двомеч и да обезбеди пласман во осминафиналето на Лига Европа.

Клубот од Чешка славеше со конечни 6-4 што ако се погледнат тимовите, вложувањата е изненадување, односно Галатасарај дефинитивно го имаше статусот на фаворит.

Секако ваквиот епилог донесе нервоза кај гостите од Истанбул и по крајот на средбата имаше немили сцени во кои голем дел од играчите влегоа во клинч, имаше по некој удар за да на крајот сепак се смират тензиите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни