Поврзете се со нас

Лига на шампиони

ЕХФ го одложи гостувањето на Порто во Белорусија поради ситуацијата со Кинтана

Објавено

на

blank

Натпреварот од ракометната Лига на шампиони меѓу Мешков Брест и Порто е одложен поради сериозно влошената здравствена состојба на Алфредо Кинтана.

Голманот на Порто и клупски колега на нашиот Никола Митревски денеска доживеал срцев удар и се наоѓа во критична состојба во болница, а португалските медиуми пренесоа дека се бори за живот.

Кинтана денеска бил присутен на видео анализата за следниот противник, а му се слошило за време на тренингот кој следувал подоцна.

Португалскиот репрезентативен голман веднаш е пренесен во болница, а лекарските тимови на Порто и репрезентацијата потенцираат дека досега немал никакви здравствени проблеми.

Дуелот во Белорусија требаше да се игра во среда, но клубовите и ЕХФ постигнале согласност да биде одложен за друг термин кој дополнително ќе биде одреден.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни