Поврзете се со нас

Македонија

Алкалоид без проблеми го реши Куманово

Објавено

на

foto:www.facebook.com/rkalkaloid

Составот на РК Алкалоид без проблеми го совлада Куманово со 34-21 во средбата од шестото коло во Суперлигата.

Скопски тим кој воедно е и актуелен вицешампион рутински го одбработи овој гостински предизвик и со тоа го задржа максималниот учинок во шампионатот.

Избраниците на Кирил Лазарот имаа двоцифрена позитива на пауза (19-9), предност кој дополнително ја зголемија во вторите 30 минути.

Младеновиќ беше најефикасен со девет гола, Серафимов пак беше автор на шест погодоци. Во следното коло Алкалоид се среќава со Тиквеш кој исто така нема пораз во досегашниот дел од сезоната.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни