Поврзете се со нас

Свет

Звезда ангажираше плејмејкер кој има играно за Мајами, Филаделфија и Милвоки (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kkcrvenazvezda

Црвена Звезда има одредени проблеми во играчкиот кадар, поточно повредени играчи и токму поради тоа клубот реши да се активира на пазарот и ангажира засилување со НБА искуство.

Имено нов член на „црвено-белите“ од Белград е 24 годишниот плејмејкер, Џавонте Смарт. Смарт има настапи за Мајами Хит, Филаделфија Севентисиксерс и Милвоки Бакс во НБА лигата, но има настапи и за повеќе состави во развојната Џи-лига.

Договорот е до крајот на сезоната со опција за уште една година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни