Поврзете се со нас

АБА лига

Војдан и Дејвис ги имаат потезите кои го одбележаа плејофот во АБА2 лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Кошаркарите на МЗТ Скопје не го освоија завршниот турнир во АБА2 лигата, но и пласманот во финалето беше доволен за македнскиот првак да обезбеди кам-бек во најсилната јадранска конкуренција.

Турнирот во СЦ „Јане Сандански“ беше интересен, возбудлив, донесе драма, но и квалитетна кошарка и потези од кои пет се најдоа во фокусот на медија тимот на ова натпреварување.

На Топ 5 листата „штрковите“ имат двајца свои претсавници, Војдан Стојановски е на позицијата број четири со својата магија и исфрлањето од игра на Протиќ од Златибор. Асистенцијата пак на Војдан за супер забивање на Хуан Дејвис против Сутјеска пак е на позицијата број еден на ова одбројување.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни