Поврзете се со нас

Евролига

Весели ја заврши долгата етапа во Фенербахче

Објавено

на

Јан Весели денеска официјално се збогуваше со Фенербахче и неговите навивачи, ставајќи крај на етапата од неговата кариера која траеше осум години.

Чешкиот кошаркар беше еден од лидерите на турскиот клуб низ годините, иако често имаше и проблеми со повреди, па сигурно ќе биде запаметен како еден од најдобрите поединци на Фенер изминатата деценија.

– По осум години, се ближи крај на нашето патување.

– Би сакал да се заблагодарам за се што направивте за мене и мојата фамилија, беше чест да се жртвува крв, пот и солзи за дресот кој толку го сакаме, – напиша Весели во дел од својата порака.

Играчот со НБА искуство засега е најблиску до трансфер во редовите на Барселона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jan Vesely (@24janvesely)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни