Поврзете се со нас

Конференциска лига

Словенците „сушеа“ терен со пешкири и станаа хит меѓу фудбалските фанови (Видео)

Објавено

на

Лошите временски услови создадоа многу проблеми за фудбалерите на Олимпија и Лил, но и за домаќините кои се обидуваа да обезбедат соодветен терен за натпревар од Конференциската лига.

Силниот дожд го поплави теренот во Љубљана, но очигледно тоа не ги исплаши одговорните за одржување кои решија да употребат и пешкири за „сушење“ на подлогата.

Нејасно е каков ефект имаше овој потег, но факт е дека натпреварот се одигра во колку толку регуларни услови, а Лил победи со 2:0.

Видеото со специјалниот третман на теренот очекувано станаа хит на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни