Поврзете се со нас

Македонија

„Шест од шест за црвено-црните“: Вардар без проблеми против Мулти Есенс

Објавено

на

foto:www.facebook.com/rkmultiessence

Ракометарите на Вардар 1961 ја забележаа шестата победа во шестиот сезонски настап во Суперлигата.

Во средбата која се одигра во Автокоманда, „црвен-црните“ беа подобри од Мулти Есенс со 33-24. Вардарци многу добро знаеја што сакаат и на оваа средба и веќе во првиот дел се стекнаа со одлична предност од 6 голови (15-9) по што во вторите 30 минути само ја заокружија, завршија започнатата работа.

Николиќ беше прв стрелец со осум гола, Георгиевски, Ѓукиќ и Срдановиќ реализираа по пет пати.

Кај поразените Карасманакис имаше седум погодоци.

Голден Арт е наредниот ривал на Вардар, додека Мулти Есенс ќе го пречека Вардар Неготино.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни