Поврзете се со нас

Италија

Проблеми за Колумбиецот: Ултрасите на Интер бараат средба со Квадрадо

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/Juventus

Хуан Квадрадо треба да се пресели во Интер, трансфер кој дефинитивно носи „потрес“ во италијанскиот фудбал со оглед на тоа што јужноамериканецот долго време го носеше дресот на Јувентус.

Ривалството меѓу Јувентус и Интер е познато, па сосема очекувани се и реакциите кај навивачите. Како ќе биде пречекан Колумбиецот во Торино останува да видиме, но тој има проблеми и со фановите на „нероаѕурите“ или поточно со дел од нив.

Дел од ултрасите се појавиле пред седиштето на клубот во понеделникот (вечерта) при што го изразиле незадоволство поради неговиот потпис. Протестот не траел долго и според италијанските медиуми ултрасите побарале директна средба со играчот пред да потпише со Интер за му ги објаснат нивните вредности.

Останува да видиме како ќе се развива оваа ситуација со играчот кој од 2015 настапуваше за Јуве и даде 26 гола на 314 натпревари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни