Поврзете се со нас

Европски купови

Остана без заб: Потфрлање на топка заврши со нокаут на судијата (ВИДЕО)

Објавено

на

Спортот знае да донесе чудни, бизарани ситуации, а токму една таква видовме на дуелот меѓу Венеција и Литкабелис во Еврокупот.

Домаќините победија со 74-71, но овој триумф остана во сенка по нокаутот кој го доби еден од судиите. Тој имаше задача да ја потфрли топката, ама во таа ситуација дебело настрада и остана без заб затоа што Ват го закачи при падот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни