Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Грин со атрактивно забивање до број еден, Браун и Вилијамсон со мајстории за ерупција на публиката (ВИДЕО)

Објавено

на

Пет средби се одиграа во НБА лигата, а на истите до триумфи стигнаа екипите на Њујорк Никс, Њу Орлеанс Пеликанс, Чикаго Булс, Голден Стејт Вориорс и Јута Џез.

Десет мајстории беа избрани од овие пет соочувања, листа која ја предводи Грин со моќното забивање во соочувањето со Детроит.

Меѓу најдобрите беа и мајсториите во режија на Браун кој му залепи „банана“ на Харт, Вилијамсон кој леташе против „кралевите“ од Сакраменто, тука е и Витмор од Хјустон…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни