Поврзете се со нас

Европски купови

Најчудниот момент во Еврокупот: Играч на Бурсаспор ржеше како куче на интервју (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Бурсаспор направи уште едно изненадување во Еврокупот, па така откако го шокираше Партизан во Белград му зема мерка и на тимот на Цедевита Олимпија во Љубљана.

Турскиот тим славеше со 85-83 и тоа во средба која беше неизвесна, интересна до самиот крај, но воедно средба која ја одблежа бизарното интервју на Џон Холанд. Холанд го заврши дуелот со 16 поени, ама на полувреме имаше еден чуден разговор, интервју во кое ржеше како куче притоа порачувајќи дека тие се пит були.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни