Поврзете се со нас

Англија

Катастрофална реакција: Голман на Блекбурн си постигна комичен автогол (ВИДЕО)

Објавено

на

Блекбурн доживеа пораз од Шефилд Венздеј во денешното соочување во Чемпионшип лигата, натпревар кој беше одбележан од комичниот автол на домашниот голман Ејнзли Пирс.

Некогашниот младински англиски репрезентативец имаше катастрофална реакција во 64 минута кога доби топка која требаше да ја исфрли, „испука“ од своето поле, ама со лош потег успеа да ја смести истата во сопствената мрежа.

Blackburn goalkeeper Aynsley Pears own goal against Sheffield Wednesday
byu/Callum0598 insoccer

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни