Поврзете се со нас

Балкан

Играчите на Галатасарај подготвиле специјален пенал, Икарди се посрамоти за сите пари (ВИДЕО)

Објавено

на

Галатасарај влезе како апсолутен фаворит во вечерашниот меч против Истанбулспор во првата лига на Турција, но секој противник мора максимално да се почитува до крај, нешто што не го направија Карем Актуркоглу и Мауро Икарди.

Гостите добија пенал во 37 минута и се очекуваше истиот да го изведе Икарди, но Аргентинецот изненадувачки се реши да му ја препушти одговорноста на Актуркоглу.

Меѓутоа овие двајца имале договор и тоа се виде неколку секунди подоцна кога Турчинот наместо да шутира кратко ја турна топката од белата точка, а залетаниот Мауро наместо рутински да ја смести истата во голот на домаќинот тој шутираше крај истиот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни